Program 2018

		        

 

POPÁTÉ A STÁLE SVĚŽÍ!

Program pátého ročníku festivalu je na světě! Jucharé!

 

Pátek 8. června

14:00  Cirkus-kus/lup + LYCÉE FRANÇAIS DE PRAGUE/PRAGOCIRCUS

Pátek odstartují svěží a nadějní teens z Bratislavy a Prahy. Dvoják v podání skvělých mladých artistů z Cirkus-Kus a Francouzského lycea. oujé!

LUP. Banka plná peněz a tým zkušených zlodějů.
Podaří se jim dostat se přes všechny nástrahy dobře zabezpečené
banky a odnést si velký lup?

Délka: 20 min

PRAGOCIRCUS. Ukázka tvorby studentů Francouzského lycea v Praze.

Délka: 10 min

Vstup: dobrovolný

19:00  BJ+TANIT/ANDA HŮ! !HŮ ANDA + BRATŘI V TRICKU/BĚŽKAŘSKÁ ODYSEA

Večer se představí dvě holky/ženy a dva kluci/muži.

ANDA HŮ! !HŮ ANDA = 45% Česká republika, 55% Katalánsko. Holkoduo,
které se potkalo na škole v Barcelóně (Escuola de CircRogelio Rivel) a jejich prvotina/
work in progress. Co se stane, když se potkají dva lidé v prázdném prostoru. Dva lidé se stejným smyslem pro humor, smýšlením, ale jinou řečí? Meeting point, kde se setkají a kudy kráčejí vstříc prázdnotě dlážděné hrami, pohybem a pravidly, která jsou stvořena k porušování. Místo, kde normální svět takřka neexistuje a vše je ponecháno náhodě.

Hrají: Barbora Hora, Tanit. Délka: 20 min

BĚŽKAŘSKÁ ODYSEA. Výlet je závodem, jehož hlavní cena je zážitek. V tomto ohledu jsou tito muži nejlepšími závodníky z nejlepších – skuteční šampióni. Dokonce větší, než si sami myslí. Dva běžkaři ztraceni v mapě i v ročním období, bok po boku a však v jedné stopě podstupují běžkařskou odyseou – bludnou pouť s nejasným koncem i průběhem! Hole vzhůru, vosk na knír, čaj na kuráž a krok sun krok!

Představení „Běžkařská odysea“ čerpá z letitých zkušeností Bratrů v tricku na poli pouličního divadla. Tradičně silnou doménou souboru je sebeironie, žonglování, předmětová manipulace, střídmá akrobacie a laskavý humor. Diváci budou psychicky i fyzicky vtaženi do děje ať se děje co se děje. Žádná stopa? Nevadí, tohle představení není žádná klasika!

Hrají: Adam Jarchovský, Václav Jelínek. Délka: 30 min.

 foto Miloš Šálek

www.bratrivtricku.cz

Vstup: 150,- / 100,-

Sobota 9. června

14:00  Cirquonauti/kolemjdoucí + duo háro/hračky plačky

Poobědovou sobotu oživí artisti z Cirqueonu a LeGranda a bude to stát za to!

KOLEMJDOUCÍ. Teens Performance Group – studenti CIRQUONu pod vedením Stéphanie N’Duhirahe a Cécile da Costa. Na začátku byla otázka: Co kdybychom vytvořili představení? Potom přišla další: Jak se takové představení dělá? Načež se objevila záplava dalších otázek: Jaké přísady? Jaká struktura? A rytmus? A prostor? A skupina? A co že to vlastně chceme sdělit? Všechny tyto otázky jsme si přibalili do kufru a vydali se na cestu. A tak jsme tu.

Délka: 50 min

 

HRAČKY PLAČKY. Někdy jsou chvíle, kdy vás obrovská chuť hrát si a přátelit se může přivést do nepěkných situací, avšak vždy se najde způsob, jak z nich ven. To jsou Hračky plačky, aneb první představení dua Háro, v němž uvidíte akrobacii a vzduchem budou létat kuželky i holky samy.

Délka: 35 min

 

Vstup: 100,- / 50,-

19:00 renegát

Zcela nová taškařice, kterou chceme oživit sobotní večer. Je to hra. Je to improvizace. Je to performance. O velkolepé kousky a triky nejrůznějšího druhu a zaměření rozhodně nepřijdete, ale složitě nacvičované skeče a velkolepé scény nečekejte. Rychle, stručně, jednoduše, v tom je to kouzlo a i když nikdo dopředu neví, jak to celé dopadne, čelist se vám určitě bude válet někde pod hledištěm. Nepropásni to!

Vystoupí účastníci festivalu z Olomouce (Cascabel), Brna (LeGrando), Bratislavy (Cirkus Kus), Prahy (Cirqueon, Lycée Francais de Prague), Plzně (Žongléros), Stuttgartu (Cirkus Helene a Sepia) a Galway (Galway Community Circus – Irsko)

Délka: se uvidí

Vstup: dobrovolný

lístky:

Lístky na všechna představení budou k mání přímo na místě před každým z nich. Místa máme dost.

 

Změna programu vyhrazena.